Levné 8k televize

8K televize jsou i po dvou letech od uvedení na trh doménou spíše velkých výrobců jako je Samsung, LG nebo Sony. Ti navíc s jejich pomocí prezentují své technologické schopnosti a možnosti. To samo do značené míry determinuje vysokou cenovou hladinu.

Na ceně se kromě samotného zobrazovacího panelu s 8k rozlišením podílí také výbava. U 8K televizí je výrazně bohatší než u starších typů. Dohromady s moderním designem z posledních let se tak cena televizí šplhá do relativně vysokých částek. Minimálně v porovnáním se 4k televizemi jsou rozdíly v desítkách tisíc.

Na jaké ceně začínají 8K televize?

Podle porovnávačů jako je Heureka nebo Zboží.cz začíná v současnosti cena 8k televizorů na částkách kolem 35 000 Kč. Zatímco 4k televize se stejnou úhlopříčkou se dají sehnat už od nicotných 7 000 Kč.

Jak velký vliv na cenu má 8k technologie si můžeme krásně demonstrovat na porovnání dvou tv od Samsungu – 8K a 4K se stejnou úhlopříčkou. V tabulce najdete jenom parametry, ve kterých se televize liší.

Samsung QE55Q700T Samsung UE55RU717290
8k televizor Samsung QE55Q700T Samsung 4K televize UE55RU717290
37 908 Kč
9 999 Kč
Rozlišení8k4k
 
Úhlopříčka138 cm138 cm
 PiP (obraz v obraze)
PiP (obraz v obraze)
 Sluchátkový výstup
Sluchátkový výstup
 Záznam na USB
Záznam na USB
 počet HDMI portů
počet HDMI portů43
 Modelový rok
Modelový rok20202019

Když pomineme rozdíl v modelovém roce a opravdové drobnosti ve vybavení televizí, činí rozdíl bez mála 28.000 Kč. A to je opravdu pádný důvod pro zamyšlení zda 8K televizi koupit či ne.

Stejně jako 4K televize i 8K televize se dají rozdělit podle ceny do různých kategorií. Zajámají vás i další cenové relace 8k televizí? Projděte si náš přehled cen 8K televizí.

Kde koupit 8K televizi nejlevněji?

V první řadě se musíte smířit s faktem, že výdaj za 8K televizi bude i přes všechny naše rady stále v řádu nižších desítek tisíc. Nechce-li se vám čekat na to až ceny 8K televizí spadnou o několik desítek tisíc, můžete ušetřit v zásadě pouze dvěma způsoby:

  1. Počkat si na některou z tradičních slevových akci, kterých je v roce několik.
  2. Vybrat si obchod, který nabízí cashback, nebo-li peníze zpět z nákupu.

Slevové akce

Největší slevové akce jsou především ty, soustředěné kolem vánoc, tedy hlavně Black Friday a jeho málo známější bratříček Cyber Monday.

Další příležitost k ušetření při koupi 8k televize pak představují tradiční povánoční výprodeje, které se týkají všech obchodů, nejen elektra.

Některé obchody ak využívají k ančím nabídkám také svátek svatého valentýna a velikonoce. Spíše se ale ke slevě dostanete v akcích jakou jsou Dny Marianne nebo slevová akce NÁKUPY NA DNES.

Slevy a slevové kupóny mají většinou kolem několika procent a jen málokdy najdete slevu 10 nebo dokonce 20%. Sleva se také většinou jako marketingový nástroj dává na produkty, které mají lidi pouze do obchodů nalákat a jen málokdy je sleva plošná. Šance, že se tímto způsobem dostanete k lepší ceně u novinek jakými 8k televize jsou, je proto velmi malá. A když už nějakou slevu najdete, zkombinujte ji s cashbackem.

Obchody s cashbackem

Možná tento koncept neznáte, ale jeho myšlenka je velmi jednoduchá. Slevu v podobě peněz z nákupu zpět získáte u obchodu, který pro přilákání nových zákazníků namísto reklamy využívá tzv. cashback. Za každý nákup v takovém obchodě dostanete část peněz zpět. Většinou se jedná o jednotky procent, u tak velké částky jako je cena 8k televize už se dá ale takto ušetřit i pěkných pár tisíc.

Využít k tomu účelu můžete například nákupní portál SLEVMI.cz, kde v kategorii ELEKTRO najdete například eShopy OKAY.cz, PATRO.cz nebo EXPERT.cz a jiné. Stačí se na Slevmi.cz zaregistrovat, přejít přes tento portál do vybraného obchodu a nakoupit jako obvykle. Peníze z nákupu vám poak přijdou na váš účet na Slevmi.cz odkud si je pak můžete převést na svůj běžný účet.

Kde koupit levné televize?

Na tuhle otázku není žádná jednoduchá odpověď. Pokud na nákup spěcháte, pak uděláte dobře, když si přes některý porovnávač zboží srovnáte nejlevnější prodávané 8K televize a pak zkusíte na slevových serverech a cashbackových webech jako je např. Slevmi.cz najít obchod, který má tento televizor v nabídce za dobrou cenu a ještě získáte pár procent zpět.

Pokud máte na nákup nové televize více času, pak je vhodným nástrojem tzv. hlídací pes. Ať už na porovnávačích zboží nebo ve vybraných obchodech si můžete nastavit dolní cenovou hranici. A jakmile cena vybrané televize klesne pod ní, přijde vám upozornění.

Napsat komentář